„Jestem wdzięczny życiu za sport... on mnie również wychował, pokazał inne życie, ukształtował charakter oraz siłę ducha."
plus
Zdjęcie Maciej Lubiak Zdjęcie Maciej Lubiak Zdjęcie Maciej Lubiak Zdjęcie Maciej Lubiak

Lubiak

Maciej Lubiak to z pewnością człowiek fit. Na początku swojej kariery był doskonałym tenisistą, który swoje predyspozycje do osiągnięcia światowych wyników potwierdzał rezultatami w turniejach krajowych i zagranicznych. Kolejny etap jego sportowej kariery to rajdy samochodowe. Ta nutka sportowej rywalizacji i niepohamowane dążenie do perfekcji przełożyło się na sukces projektów biznesowych Macieja Lubiaka – cieszącej się popularnością wśród warszawiaków restauracji Milanovo oraz Maczfit najszybciej rozwijającego się cateringu dietetycznego w Polsce.

SPORT W RODZINIE LUBIAKÓW MA SILNIE ZAKORZENIONĄ TRADYCJĘ

Ojciec Maćka – Andrzej Lubiak ma w swej kolekcji szereg pucharów dokumentujących jego tytuły w wyścigach i rajdach samochodowych. W latach 1976 – 1985 startował „Maluchem” w zespole fabrycznym FSM. Alternatywnej dla tenisa dyscypliny nie trzeba było długo szukać. Mimo niezbyt przychylnego spojrzenia seniora, Maciej w 1998 roku wystartował w swoim pierwszym rajdzie, za kierownicą Fiata Cinquecento Sporting w pucharze markowym. Dwa lata później Lubiak był już najlepszy w tej klasyfikacji i zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie. Kolejne sezony to stały wzrost formy i wspinanie się po kolejne rajdowe sukcesy. Po latach spędzonych w prawie 20 różnych modelach samochodów, przebijaniu się do mocnej krajowej czołówki, zaliczając sezon jako fabryczny kierowca Fiata, przyszedł czas na nowe wyzwania. Adrenalinę, której dostarczał sport motorowy, Lubiak zamienił na tę w biznesie.

Motywację, którą miał w rajdach, gdzie w ułamku sekundy trzeba podejmować decyzję i ryzyko, przeniósł na biznes. W sporcie upór, determinacja i ciężka praca zmieniają świat. Rozwój restauracji Milanovo, a następnie wejście z Maczfit na bardzo wymagający rynek żywności funkcjonalnej w formie gotowych posiłków dostarczanych na terenie całej Polski, wymusiły poświęcenie mnóstwa energii i odwieszenia kasku „na kołek”. Maciej od najmłodszych lat był sportowcem i od zawsze w jego życiu obecny był „challange”. Spełniając swoje ambicje zawodowe, szukał odskoczni od mocnych wyzwań biznesowych, wyznaczając sobie kolejne cele – sportowe. Dlatego w 2017 roku Lubiak powrócił do regularnych startów w rajdach.

Zdjęcie Maciej Lubiak Zdjęcie Maciej Lubiak Zdjęcie Maciej Lubiak

SWOJĄ PRZYGODĘ ZE SPORTEM ROZPOCZĄŁ OD DYSCYPLINY ABSOLUTNIE NIEZWIĄZANEJ Z RAJDAMI, MOTORYZACJĄ I HAŁASEM SILNIKÓW.

Spełnił swoje marzenie i stanął do rywalizacji w Subaru Imprezie STI, ponownie tworząc załogę z Maciejem Wisławskim. W sezonie 2018 rozpoczął starty Oplem Adamem R2 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Rok później wsiadł za kierownicę auta klasy R5, czyli najmocniejszej i najbardziej zaawansowanej konstrukcji, jaką można się ścigać w mistrzostwach Polski – Hyundaia i20 R5. Doświadczenie zebrane po długiej przerwie zaczęło procentować. W sezonie 2020 Maciej Lubiak postanowił ponownie walczyć w mistrzostwach Polski w małej, ale prawdziwej rajdówce – Peugeocie 208 R2.

Synergia między biznesem a rajdami w życiu Macieja Lubiaka pokazuje, że bardzo aktywni ludzie mają największe szanse odnieść́ sukces, nie bojąc się działania i nie stroniąc od podejmowania wyzwań.

Zdjęcie Maciej Lubiak